زیتون– محمدباقر قالیباف، شهردار تهران و نامزد انتخابات ریاست‌ جمهوری دوازدهم گفت سخنان اسحاق جهانگیری، در مناظره سوم میان نامزدها «دروغ» بود و «او را به دلیل بیان آمار کذب به دادگاه خواهم کشاند.»
به گزارش تسنیم، قالیباف درمصاحبه‌ای گفت دلیل شکایت او از جهانگیری «مربوط به مطلبی است که بر اساس اعداد و ارقام کذب بیان کرده بود».
اسحاق جهانگیری، معاون اول دولت و نامزد انتخابات، در مناظره روز گذشته به موضوع تخلف شهرداری در پرونده «املاک نجومی» اشاره کرده بود.
قالیباف گفت: «با وجود آن که قوه‌ قضائیه در این‌ باره نظرش را اعلام کرده بود، اما چون مجددا جهانگیری دروغ گفت آن هم در رسانه، حتما پیگیری قضایی خواهد شد. در املاکی که گفته شد بنده خودم نامه نوشتم به دادستان کل رسیدگی کرد و اعلام کرد که جرم و تخلف سازمان‌یافته‌ای نبوده است.»
هم‌زمان محمد هقان، رییس ستاد قالیباف، امروز در صفحه توییتر خود نوشت: «آقای روحانی در مناظره دیروز حرف‌هایی زد که بایستی به افکار عمومی پاسخ دهد: مناظره دو طرفه! ما آماده‌ایم هر جا و هر زمان». محمدعلی وکیلی، سخنگوی ستاد حسن روحانی نیز در نشستی خبری اعلام کرد که روحانی آماده مناظره دو به دو با رییسی و قالیباف است. ستاد ابراهیم رئیسی در نامه‌ای به رییس صدا و سیما خواهان برگزاری مناظره‌ای بین حسن روحانی و ابراهیم رئیسی شد.

بازگشت به صفحه اول