آقای حداد عادل در این چند سال و مخصوصاً از زمان احمدی نژاد تحلیلها و عملکردی داشته اند که یکسر خطا بوده، حداد یکی از اولین افرادی است که باعث فروپاشی اصولگرایی شده اند، عدم درک صحیح از جامعه و مطالبات مردم و یا بی اعتنایی به آنچه در متن و بطن جامعه و در اندیشه مردم می گذرد وجه بارز تحلیل وقایع نزد حداد عادل است.

او در هیچ زمینه ای تا کنون از خود نظری نداشته و همیشه منتظر مانده است تا بخشی از حاکمیت که بیشتر به قدرت وصل است اظهار نظر کند و سپس بر اساس نظر آنها و روتوشی از آن، که متاسفانه آنرا به کل اصولگرایان تعمیم می دهد؛ بعنوان مواضع خود اعلام می کند.

نظر اخیر وی در رابطه با انتخابات نیز پس از سخنان آقای آملی لاریجانی و اژه ای و پیش از آنها هم رئیسی مطرح شد؛ که مسائل را بگونه ای درهم و مشوش و سراسیمه و بدون آنکه نمودی از یک شخصیت مستقل باسد ارائه می کنند.

می گوید مردم در برابر شورای نگهبان سکوت کرده اند، همان که رئیسی و بازندگان انتخاباتی سعی می کنند القا کنند که انتخابات مهندسی شده بود ولی چون شورای نگهبان تائید کرده است لذا هیچ نمی گوئیم و از طرفی ماجراهای سال ۸۸ را تلویحاً و گاهی آشکار به چالش بکشند که مثلاً در آن زمان، عده ای به نظر شورای نگهبان تمکین نکردند.! مسلم است مردمی که در آن زمان به شورای نگهبان اعتراض مسالمت آمیز کردند همین مردمی هستند که در این دوره سکوت کرده اند زیرا رای خود را پس گرفته و دلیلی برای اعتراض نیست.

می گوید جواب دل مردم را چه می دهید؟ آقای حداد اگر از دل مردم خبر داشتید چرا در آن ۸ سال تباهی احمدی نژاد با دل مردم همراه نشدید؟ چرا در ۹۴ با دل مردم همراه نشدید و همپالگی های شما رای شان را انگلیسی خواندید و چرا امروز که ۲۴ میلیون رای و بیشتر هم می شد اگر تعرفه به موقع می رسید، با دل مردم همراه نیستید؟ و رای مردم را که سیاه و غیر حلال می خوانند اعتراضی نمی کنید؟ آیا همراهی شما با دل مردم یعنی همین اقلیتی که با نیرنگ و فریبکاری و وعده های دروغین و تهتک و تهمت، چند درصدی رای آورده اید؟ کسانی که رای نداده اند تعدادشان بیشتر از رای رئیستان است و در واقع رئیسی سوم شده است نه دوم، آیا شما با دل مردمید یا دل مردم همین است که رای اصلاح طلبانه به روحانی داده اند؟

می گوید در طول انتخابات، مردم از صبح که تلویزیون را باز می‌کردند تا شب روحانی را می دیدند، بله می دیدند اما تخریب و توهین به روحانی و اصلاح طلبان را می دیدند! و تعریف و تمجید و هاله نور ساختن از رئیسی و مایه گذاشتن از امام هشتم و ابراهیم بت شکن و …… اینها را بیشتر می دیدند! ولی مردم به مدد الهی، صداقت را از سالوس و ریا تمیز دادند و حرف دل خود را با رای به روحانی و مظلومیتهای اصلاح طلبان زدند.

آقای حداد عادل! می گوید«اگر فردا در جامعه جهانی به ما بگویند ۳۸ سال قاتل بودید و حکم قتل صادر کردید و رییس‌جمهورتان این را بیان کرده که آدمهایی بودند در نظام شما که کارش دادن حکم اعدام بوده چه باید بگوییم.»

جناب حداد انشاءالله عادل!، جامعه جهانی علاوه بر این می گوید چرا سران نظام در دوران دفاع مقدس در زندان و حصر هستند؟ جامعه جهانی علاوه بر این می گوید اگر دفاع شما مقدس بوده و بر حقید چرا نخست وزیر دفاع مقدس و مسئول شهدایش در حصر خانگی هستند؟
جامعه جهانی می گوید چرا با معترضین سال ۸۸ برخورد خشونت آمیز شد و به بند و زنجیر کشیده شدند و معترضین امروز حق دارند هر تهمتی بزنند؟
جامعه جهانی می گوید چرا آقای رئیسی می تواند بگوید انتخابات مهندسی شده، ولی میرحسین به همین دلیل در حصر است؟
جامعه جهانی از قتلهای زنجیره ای و جنایات کوی دانشگاه هم می می پرسد به نظر شما چه جوابی بدهیم؟

آقای حداد، همین سوالات جامعه جهانی که شما را نگران کرده سوالات و بلکه مطالبات جامعه داخلی است. لطف کنید جواب جامعه جهانی را بگذارید برای وقتی که توانستید جواب جامعه داخلی را بدهید و سعی کنید لااقل برای یکبار هم که شده از خود شخصیتی نشان دهید و نظر خود را بگوئید نه اینکه همیشه چشم به دهان دیگران بدوزید تا کی و چه می گویند و سپس قول و نظر آنها را بازگو کنید. آخر شما هم اگر بخواهید، می توانید غیرتی داشته باشید و خود نظری بدهید.
خداوند هدایتتان کند.

بازگشت به صفحه اول