زیتون– سازمان عفو بین الملل، امروز (سه شنبه) با انتشار اطلاعیه‌ای، خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط راحله راحمی‌پور شد که دوشنبه شب در خانه اش بازداشت شد.
راحله راحمی‌پور، از شاکیان پرونده اعدام‌های دهه شصت ایران، شب گذشته در خانه‌اش بازداشت شد. بی‌بی‌سی فارسی خبر داد که شب گذشته، یک زن و دو مرد که خود را ماموران عملیات وزارت اطلاعات معرفی کردند، راحله راحمی‌پور فعال حقوق بشر را پس از تفتیش خانه با خود برده‌اند.
ماموران برای گشتن خانه از شعبه شش دادسرای اوین حکم قضایی داشتند و به همراه او وسایل، مدارک و اسناد از جمله کامپیوتر و دو تلفن همراه را بردند.
راحله راحمی‌پور سال‌هاست که برای یافتن حسین راحمی‌پور، برادر دندانپزشک خود و گلرو راحمی‌پور، نوزاد چند روزه‌ برادرش، تلاش می‌کند.
راحمی پور بخاطر این تلاش ها، در زمستان ۱۳۹۵ به یک سال زندان محکوم شد و در انتظار رأی دادگاه تجدید نظر بود. به گزارش عفو بین الملل، دادگاه مصاحبه‌های او با رسانه ها در مورد ناپدید شدن اعضای خانواده‌اش وشرکت او در تجمعات صلح آمیز را مصداق « تبلیغ علیه نظام» تلقی کرده است.
عفو بین الملل، باتاکید بر این که ناپدید کردن افراد، یک جرم بین المللی بشمار می رود، افزوده است که مقامات ایران بجای مجازات کردن خانواده‌های دردمندی که در جستجوی عزیزانشان هستند، باید خواست‌های به‌حق آنان را در زمینه دادخواهی بجا آورند.

بازگشت به صفحه اول