خسارات زلزله ۱۸۰۰ میلیارد تومان برآورد شد

معاون استاندار کرمانشاه اعلام کرد: آوار برداری پایان یافته است.

معاون استاندار کرمانشاه همچنین گفت: خسارات زلزله ۱۸۰۰ میلیارد تومان برآورد شد./تسنیم

سوریه اتهام حمایت ایران از حوثی‌ها را رد کرد

نماینده روسیه در سازمان ملل گفت: متهم کردن ایران به حمایت کردن از انصارالله یمن با موشک‌های بالستیک را رد می‌کنیم.

وزارت بهداشت از پیمانکار بیمارستان تخریب شده در زلزله شکایت می‌کند

مدیرکل دفتر توسعه فیزیکی و عمرانی وزارت بهداشت گفت: وزارت‌بهداشت به‌عنوان بهره‌بردار بیمارستان‌های ساخته شده که در زلزله غرب کشور آسیب‌ دیده‌اند، از مجریان و سازندگان آنها دعوی شکایت خواهد کرد.»

ساکی تاکید کرد: « رخداد زلزله و آسیب های آن بسیار سخت و دردآور است و وقتی این درد سنگین تر می شود که مراکز درمانی و بیمارستانها که باید کمک حال مردم زلزله زده باشند، هم دچار آسیب شوند.»

قطعنامه حقوق بشر ایران در کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل تصویب شد

کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل، علیرغم دفاع وزارت خارج از وضعیت حقوق بشر در ایران، قطعنامه حقوق بشر را با ۸۳ رای موافق و ۳۰ رای مخالف تصویب کرد./ICHRI

دفاع سوریه از وضعیت حقوق بشر در ایران


فعالیت‌های کانون پرورش فکری در منطقه زلزله‌زده کرمانشاه


جعفری دولت‌آبادی: توقیف دو روزه کیهان قانونی بود

جعفری دولت‌آبادی در مورد اظهارات احمد توکلی مبنی بر غیرقانونی بودن توقیف روزنامه کیهان توسط دادستانی تهران گفت: بر اساساختیارات مصرح در قانون مطبوعات در مرحله تحقیقات مقدماتی و امور مرتبط با وظایف دادسرا بر عهده دادستان است و لذا اقدام اخیر دادستانی مطابق قانون انجام شده است./ایلنا

سخنگوی سپاه: ۲۰ کامیون امدادی هلال احمر به مقصد نرسید

سخنگوی سپاه می‌گوید: مسئولان هلال احمر اطلاع دادند که ما امکانات را می آوریم ولی این امکانات به شهر نمی رسد.

به گفته رمضان شریف بر این اساس از صبح تیم حفاظت برای تأمین امنیت محموله ها داده شده است. این اتفاق برای کامیون‌های هلال احمر افتاده است چون کامیون های سپاه تیم حفاظت داشته اند.

به گفته سخنگوی سپاه اینکه بخواهیم تشخیص بدهیم که کسانی که به محموله ها دستبرد میزنند مردم هستند و یا سوءاستفاده کنندگان در این شرایط کار سختی است. بهرحال باید رسانه ها تلاش کنند که فرهنگ سازی بشود که کمتر این اتفاق بیفتد برای جلوگیری از این اتفاق نیروهای مسلح کمتر می توانند در این باره کاری انجام دهند./اعتماد آنلاین

اعلام نیاز به ۷ هزار میلیارد تومان بودجه برای امام زادگان

رئیس سازمان اوقاف در نشست خبری دهه وقف گفت: ۵۲ درصد امام زادگان کشور هیچ درآمدی ندارند و برای اداره این بقاع متبرکه ۷ هزار میلیارد تومان بودجه لازم است./ صداوسیما

برپایی چادرهای حصیری به دست مردم زلزله زده

مردم روستای زلزله‌زده سراب ذهاب از توابع سرپل ذهاب نیاز مبرم به چادر دارند و به دلیل عدم دسترسی به چادرهای هلال احمر،خود دست به کار شده‌اند و با حصیر مشغول برپا ساختن چادر هستند.

سعد حریری: در طی روزهای آینده به لبنان بازمی‌گردم

سعد حریری، نخست وزیر مستعفی لبنان در توئیتر خود اعلام کرد که طی روزهای آینده به کشورش بازخواهد گشت. وی در عین حال تاکید کرد که خانواده‌اش در عربستان باقی خواهد ماند.

رضایت مردم از خدمات ارتش در زلزله کرمانشاه


یگان ویژه محموله‌های امدادی را اسکورت می‌کند

پس از بروز مشکلاتی برای رساندن محموله های امدادی در سرپل ذهاب، از ساعتی قبل یگان ویژه در مسیرهای منتهی به شهر مستقر شده و محموله های امدادی را اسکورت می کند./میزان
فقط به ۱۰ درصد روستاهای زلزله‌زده رسیدگی شده است

احمد صفری، نماینده مردم کرمانشاه در مجلس با اشاره به توزیع نامناسب اقلام و موارد مورد نیاز میان آسیب‌دیدگان زلزله گفت: «مدیریت در توزیع اقلام وجود ندارد، وقتی اقلام از سوی خیریه‌ها و دولت فرستاده می‌شود، چون مدیریت وجود ندارد، تعدادی از کمک‌ها محروم می‌شوند.»
به گفته او اقلام به طور نامتوازن تقسیم می‌شود، برای مثال برخی به جای یک پتو یا چادر، ۴ عدد می‌گیرند و افرادی که بی‌کس هستند و بچه کوچک در بغل دارند، فقط به عنوان تماشاچی بوده و هیچ کمکی به دستشان نمی‌رسد.
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس با تاکید بر اینکه هنوز آواربرداری در روستاها صورت نگرفته است، افزود: «به گفته روستاییان احشام هنوز زیر آوار هستند و مردم واقعا در سختی بوده و همه کشور باید کمک کنند. از ۱۹۰۰ روستایی که درگیر این زلزله هستند، فقط به ۱۰ درصد آنها رسیدگی شده است.»/ایلنا


مدارس کرمانشاه فردا (چهارشنبه) تعطیل است

کلیه مدارس استان کرمانشاه فردا (چهارشنبه) تعطیل هستند.
اداره روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه، اعلام کرد: به دلیل خطرات احتمالی وقوع زلزله، فردا (چهارشنبه ۲۴ آبان) مدارس تمامی دوره‌های تحصیلی سطح استان در گروه صبح و ظهر تعطیل است.
مدارس استان کرمانشاه روزهای دوشنبه و سه شنبه نیز تعطیل بود./ایسنا

مرکز تحقیقات مسکن اعلام کرد؛ کرمانشاه تا ۳ ماه می‌لرزد

رییس بخش زلزله مرکز تحقیقات مسکن گفت:زلزله‌هایی مثل زلزله کرمانشاه، پس‌لرزه‌های زیادی را به دنبال دارد و انتظار داریم که این پس‌لرزه‌ها تا ۲ یا ۳ ماه آینده نیز در منطقه ادامه داشته باشد.

راهزنان محموله‌های امدادی برای زلزله کرمانشاه را به سرقت بردند

راهزنان با بستن راه در مسیر کرمانشاه به سرپل ذهاب، محموله‌های امدادی حدود ۲۰۰۰ چادر و پتو را به سرقت برده‌اند.
به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا پس از این راهزنی، یگان ویژه در این مسیر مستقر شده است.

برنی سندرز: ترامپ خصومت را کنار گذاشته و به زلزله زدگان ایران کمک کند

برنی سندرز سناتور آمریکایی و یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اخیر این کشور، در توییتی از دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا خواست تا خصومت با ایران را کنار گذاشته و به زلزله زدگان ایرانی کمک کند.
سندرز در توییتی نوشت: «ویرانی ناشی از زلزله شب گذشته در ایران وحشتناک است. دل من همراه قربانیان این حادثه است… من امیدوارم ایالات متحده آمریکا به فاجعه دیدگان در ایران کمک کند.همان طور که آمریکا در سال های ۲۰۰۳ و ۲۰۱۲ به کمک زلزله زدگان در ایران شتابید. در زمان تشدید تنش بین دو کشور این اقدام مهمی برای ابراز دوستی خواهد بود.»

۶ نفر توسط سگ‌های زنده‌یاب از زیر آوار زنده بیرون کشیده شدند


دفن بدون مجوز پیکر قربانیان زلزله کرمانشاه

محمدعلی منشی زاده، مدیر روابط عمومی پزشکی قانونی استان کرمانشاه اعلام کرد: متاسفانه در برخی روستاها، خانواده متوفیان تنها با برگزاری مراسم ساده و مذهبی اجساد خانواده و بستگان خود را بدون مجوز فوت دفن می‌کنند.

بر اساس آمار غیررسمی و پیش‌بینی که خود ما داریم حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ جان باخته حادثه بدون مجوز دفن شده‌اند. بازماندگان به لحاظ حقوقی و قانونی به مشکل برمی‌خورند و باید  برای دفن عزیزانشان حتما مجوز بگیرند.

وی تاکید کرد از مراجع قضایی و انتظامی و نظامی در خواست داریم در این زمینه هوشیار باشند و از افرادی که اجساد را در منطقه منتقل کرده و برای دفن می‌برند، گواهی دفن بخواهند./ ایسنا

نفر دوازدهم شورای شهر یزد: می‌خواهند به نفع اصولگرایان کنار بکشم

سعیده غالبی، نفر دوازدهم شورای شهر یزد و جانشین احتمالی سپنتا نیکنام گفت: می‌خواهند به نفع اصولگرایان کنار بکشم. 

غالبی با «مضحک و خنده‌دار» خواندن شایعه حضورش در پشت پرده شکایت از سپنتا نیکنام، می‌گوید بعد از انتخابات عده‌ای از طریق پیامک به او پیشنهاد دادند از عضو زرتشتی شورای شهر یزد شکایت کند چون به عقیده آنان حضور این شخص در شورا شرعی نبوده است.

وزیر آموزش و پرورش: ۱۲ دانش‌آموز جان خود را از دست دادند ۴۴ واحد آموزشی به کلی تخریب شدند

سید محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش در نخستین نشست خبری‌اش با اصحاب رسانه اعلام کرد که در زلزله کرمانشاه ۴۴ واحد آموزشی در کرمانشاه به نحوی تخریب شده‌اند که امکان استفاده ندارند. همچنین بر اساس آخرین آمار ۱۲ تن از دانش آموزان جان خود را از دست دادند. 

وزیر آموزش و پرورش در نشست خبری با خبرنگاران گفت:هیچ پاسخ قانع‌کننده‌ای برای افکار عمومی در مورد تنبیه بدنی ندارم هیچ بهانه ای تنبیه بدنی و شخصیتی و زبانی را توجیه نمی‌کند.

بطحایی تاکید کرد: آموزش و پرورش حق هر دانش آموزی فارغ از دین و مذهب و نژاد و ملیتی است، در سال تحصیلی جاری در راستای تلاش‌هایی که شد اتباع خارجی خصوصا افغانستان تحت پوشش بیشتر قرار گرفتند.

سخنگوی کمیسیون عمران: سازندگان متخلف مسکن مهر به قوه قضاییه معرفی می‌شوند


پرچم سازمان ملل متحد در ایران به حالت نیمه افراشته درآمد


حسن روحانی از مناطق زلزله زده شهرستان سرپل ذهاب بازدید کرد.

رییس جمهور در جریان سفر به استان کرمانشاه با حضور در شهرستان سرپل ذهاب از مناطق زلزله زده در این شهرستان بازدید و با مردم این منطقه دیدار و گفتگو کرد.

وی در این سفر وعده داد که برای اسکان موقت کمک بلاعوض و برای اسکان دائم وام اختصاص خواهد یافت.

رییس جمهور همچنین از تخریب۱۱ هزار خانه روستایی و ۴۵۰۰ مسکن شهری خبر دادو گفت: نیاز به ساخت ۳۰ هزار مسکن داریم./ایسنا

Loading…

Powered by LivePress LivePress logo

بازگشت به صفحه اول