زیتون– یک هواپیمای مسافربری که صبح امروز (یکشنبه)  از تهران عازم یاسوج بود، درنزدیکی شهر سمیرم در استان اصفهان سقوط کرد.

به گفته روابط عمومی شرکت آسمان، ۶۶ سرنشین داشته و تمامی این سرنشینان کشته شده‌اند. بر اساس این گزارش از این تعداد، ۶۰ تن مسافر، چهار نفر خدمه و دو نفر نیز از ماموران امنیت پرواز بودند.

زیر نویس شبکه خبر صدا و سیما نیز لحظاتی پیش اعلام کرد که تمامی سرنشینان و کادر پرواز این هواپیما در گذشته‌اند.

مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس کشور، به ایسنا گفت که این هواپیما از رادار محو شده و در کوهی در نزدیکی شهر سمیرم اصفهان سقوط کرده است.

به گفته او به دلیل کوهستانی بودن منطقه، امکان اعزام آمبولانس وجود ندارد و یک هلی کوپتر اورژانس به منطقه اعزام شده است.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور همچنین به شبکه خبر،‌ وابسته به رادیو و تلویزیون دولتی ایران،‌ گفت: «در حال اعزام زمینی به منطقه هستیم و از اورژانس استان های اصفهان و کهگیلویه و بویراحمد درخواست همکاری کرده ایم.»

این هواپیما پنجم بهمن ماه امسال نیز یک بار دچار نقص فنی شده و از میانه را به تهران بازگشته بود.

با دستور رییس جمهور و بر اساس قانون سازمان هواپیمایی کشوری،  وزیر راه و شهرسازی ماموریت یافت تا با حضور و تشکیل ستاد بررسی سانحه در این سازمان، ضمن مدیریت، پیگیری و انجام هماهنگی‌های لازم جهت خدمات امدادی، علل حادثه سقوط هواپیمای شرکت آسمان را سریعا گزارش نماید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت راه و شهرسازی، تعداد کشته شدگان سقوط هواپیما در ایران از سال ۵۸ تا ۹۳، یک هزار و ۹۸۵ تن بوده است.

بازگشت به صفحه اول