جلوگیری از برنامه زبان‌اشاره ناشنوایان به دلیل شباهت به «حرکات موزون»


 شهردار جدید تهران به دیدار رییس‌جمهوری رفت

شهردار جدید تهران به دیدار رییس‏‎جمهوری رفت.


حسن روحانی در این دیدار به افشانی تبریک گفته و خواستار کمک شهردار تهران به ارتقای کیفیت زندگی شهروندان شده است.


اعلام جرم دستگاه قضایی علیه منتشرکننده خبر مصرف گوشت گربه در زابل

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان از اعلام جرم دستگاه قضایی این استان علیه فردی به دلیل «تشویش اذهان عمومی و انتشار خبر کذب» مصرف گوشت گربه در روستا‌های زابل به دلیل فقر در ماه مبارک رمضان خبر داد.

در روز‌های اخیر یکی از خبرنگاران صدا و سیما، با انتشار تصویری در صفحه اینستاگرام خود گفت که مردم چند روستا در منطقه سیستان و بلوچستان به دلیل فقر و نداری با گوشت گربه شکم خود را سیر می‌کنند.

انتشار این مطلب واکنش‌های زیادی را در پی داشت.

حال اردشیر ارباب‌زهی، بخشدار قرقری ضمن تکذیب این خبر در گفت و گو با یکی از خبرگزاری ها اظهار داشت: تمام حرف‌های این خبرنگار کذب محض و ناشی از بی‌اطلاعی وی بوده است، مردم دارالولایه سیستان در دینداری شهره آفاق هستند پس چطور ممکن است در ماه رمضان با گوشت گربه افطار کنند؟!

به گفته رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان در این زمینه پرونده قضایی در دادسرای مرکز این استان تشکیل شده است./میزان


محمدرضا عارف، نماینده مجلس می‌گوید از حسن روحانی برای پیگیری مسئله حصر تقاضای وقت کرده‌اند اما هنوز به کارگروه وقتی داده نشده است.Risultati immagini per ‫محمدرضا عارف‬‎


«رنو» با ایران خداحافظی کرد


صفایی فراهانی: رویکرد مجلس ششم در مطهری و صادقی وجود داردشلیک اشتباهی سپاه به نیروهای مرزبانی در سردشت

نیروهای سپاه در سردشت به اشتباه نیروهای مرزبانی کمین کرده برای کولبران را هدف قرار دادند.

روز سه‌شنبه ۲ خرداد تعدادی از نیروهای مرزبانی سردشت با لباس شخصی به کمین کولبران و کاسبکاران مرزی رفته بودند که به سپاه گزارش داده شد  نیروهای احزاب کردی به منطقه آمدند.

سپاه هم نیروهای مرزبانی مستقر در محل را مورد هدف تیراندازی قرار داده اند. در این واقعه چندین نیروی مرزبانی کشته و زخمی شدند.


قانون ممنوعیت سقط‌ جنین در ایرلند لغو می‌شود

روز گذشته موضوع سقط جنین در ایرلند به همه‌پرسی گذاشته شده و نتیجه اولیه آن نشان می‌دهد که ۷۰درصد رأی‌دهندگان موافق لغو قانون ممنوعیت سقط‌ جنین هستند.Risultati immagini per ‫قانون ممنوعیت سقط‌ جنین در ایرلند‬‎

در دوبلین، پایتخت ایرلند، ۷۹درصد رأی‌دهنده‌‌ها خواهان لغو این قانون شده‌اند.

قانون ممنوعیت سقط جنین در این کشور در سال ۱۹۸۳ وضع شد و در صورت تخطی از آن مادر کودک به حداقل ۱۴سال زندان محکوم می‌شد.

سقط جنینِ قانونی تنها در صورت مواردی چون تجاوز، سرطان، عقب‌ماندگی کودک و تهدید سلامت مادر اعمال می‌شود. در صورتی که این قانون برداشته شود زنان ایرلندی اجازه پیدا خواهند کرد ۱۲هفته بعد از حاملگی برای سقط جنین اقدام کنند./روزآروز


ناصر ملک‌مطیعی درگذشت

ناصر ملک‌مطیعی ستاره سینمای ایران در ۸۸ سالگی درگذشت. این بازیگر پیشکسوت سینمای ایران طی هفته گذشته به علت نارسایی کلیه و تنگی نفس در بیمارستان بستری شده بود.

بازگشت به صفحه اول