زیتون– امین امیرصادقی، خلبانی که پیشتر در برنامه حالا خورشید درباره عدم ایمنی پروازهای داخلی صحبت کرده بود، بازداشت شد. او با انتشار ویدیویی در اینستاگرام، از بازداشت خود خبر داده است.

در شبکه‌های مجازی این ویدئو بارها بازنشر شده و لحظه دستگیری کمک خلبان یک شرکت هوایی در ایران را نشان می‌دهد.

در این ویدئو امین امیرصادقی، کمک خلبان شرکت هواپیمایی سپهران، در داخل خودروی خود می‌گوید که کلانتری هفت‌چنار تهران دارد او را »بخاطر جان مردم بازداشت می‌کند.»

مامور نیروی انتظامی که در ویدئو دیده نمی‌شود از آقای امیرصادقی می‌خواهد که موبایلش را تحویل دهد و پخش زنده در اینستاگرام را قطع کند.

امین امیرصادقی، خلبانی که انتقادهایش را نسبت به عملکرد شرکت‌های هوایی ایران در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرده بود، صبح روز ۱۹ تیرماه در برنامه‌ای که رضا رشیدپور آن را اجرا می کند، شرکت کرد. او اعلام کرد که حدود سه هفته بدون Break 3 یعنی ترمز سوم با هواپیمای بویینگ ۷۳۷ پرواز کرده است.

خلبان امیرصادقی در پاسخ به این سئوال رشیدپور که «چرا می پرید؟» گفت: «یک سری اجبار هست. من این کار را نکردم، آقای حسینی اینکار را نکرده و یک سری اتفاقاتی برایمان افتاده. متاسفانه در دنیای مجازی دیدم که نوشته‌اند اخراجش کرده‌اند که آمده و این حرف‌ها را می‌زند. این‌طور نیست! من تا آخر سال ۹۷ با شرکت صافات قرارداد دارم.»

سازمان هواپیمایی کشوری روز یکشنبه گذشته با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده که این سازمان به‌صورت مستمر نظارت بر شرکت‌های هواپیمایی را در دستور کار خود دارد و در صورت مشاهده هرنوع مغایرتی با الزامات و استانداردهای این سازمان، تا زمان اصلاح و رفع یافته‌ها، پیگیری لازم انجام می‌شود.

بازگشت به صفحه اول