وکیل خانواده سیدامامی: کالبدشکافی پیکر کاووس سیدامامی انجام شد


علی مطهری: لحظه خودکشی سید امامی در فیلم مشهود نیست

علی مطهری، نایب رییس مجلس درباره فیلم «خودکشی» سیدامامی در زندان گفت: لحظه خودکشی در فیلم مشهود نیست.

Risultati immagini per ‫مطهری نماینده مجلس‬‎
به گفته این نماینده ️توضیحات ارائه شده در جلسه نمایندگان با کارشناسان سپاه کافی نیست و مجلس منتظر تکمیل اطلاعات است.

️جلسه‌ به درخواست اطلاعات سپاه با حضور تعدادی از نمایندگان از جناح‌های مختلف برگزار شد.

مطهری افزود: «در این جلسه همچنین فیلمی از داخل سلول سیدامامی نشان دادند. در این فیلم لحظه خودکشی مشهود نیست اما حدود هفت هشت دقیقه سید امامی مشغول کارهایی است که نشان می‌دهد احتمالا قصد خودکشی دارد. کوتاهی اپراتور [دوربین‌های مداریسته] روشن است که متوجه این اتفاق نشده. باید زودتر متوجه می‌شده و از این اتفاق جلوگیری می‌کرده. در این زمینه کوتاهی شده و خودشان هم قبول دارند»./ ایسنا

 


رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس: فیلم خودکشی کاووس سیدامامی را دیدیم

علاء‌الدین بروجردی، رئیس‌کمیسیون امنیت‌ملی مجلس گفت:️«امروز صبح (دوشنبه ۲۳ بهمن ماه) فراتر از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، جلسه‌ای با حضور تعدادی از نمایندگان از جمله حضور نایب رئیس مجلس آقای مطهری برگزار شد و فیلم سیدامامی در زندان اوین را دیدیم.
بروجردی افزود: ️ سیدامامی متاسفانه به هر دلیل شرایط زندان را نتوانسته تحمل کند، هرچند وی در سلول عادی نگهداری نشده و با توجه به اینکه استاد دانشگاه بوده، در سلول مناسب نگهداری شده بود.

این نماینده مدعی شد که “فیلم مذکور هم نشان می‌دهد که کاووس سیدامامی پیراهنش را در آورده و برای خودکشی آماده می‌شود. خانواده وی نیز این اتفاق را پذیرفتند لذا درخواست کالبدشکافی هم نکرده‌اند.”

به گفته این نماینده خودکشی کاووس سیدامامی در زندان اوین در این جلسه که با حضور تعدادی از نمایندگان و نایب رئیس مجلس برگزار شد نیز تایید شد./ خانه‌ملت


 کسبه پلاسکو بار دیگر تجمع کردند

کسبه پلاسکو بار دیگر در اعتراض به اقدامات بنیاد مستضعفان در برابر ساختمان فروریخته پلاسکو تجمع کردند.

عضو هیات امنای ساختمان پلاسکو با اشاره به تجمع امروز گفت: «بنیاد مستضعفان قصد دارد بخش سالم پلاسکو را تخریب کند و این اجازه را نمی دهد که کسبه به بخش سالم بازگشته و به فعالیت خود ادامه دهند.حتی کسبه ای که مغازه آنها در بخش تخریب شده برج است از اقدامات بنیاد رضایت ندارند.حتی شورای شهر نیز با این اقدامات بنیاد مشکل دارد.»/ایلنا


بیانیه ۱۵ فعال سیاسی و حقوق بشری برای برگزاری رفراندم در ایران

۱۵ فعال سیاسی و حقوق بشر ایرانی در بیانیه‌ای خواستار برگزاری رفراندوم تحت نظارت سازمان ملل شدند.

امضا کنندگان این بایانیه که بخشی از انان در داخل ایرانی نیز سکونت دارند در بیانیه خود نوشته اند:« مجموعه تجربیات ۴۰ ساله، حاکی از اصلاح‌ناپذیری نظام جمهوری اسلامی ایران است؛ چرا که این نظام با پناه گرفتن در پشت مفاهیم الهی، استفاده ابزاری از دین، پیشه کردن دروغ و تزویر و عدم شفافیت، به هیچ گرفتن افکار عمومی، پشت پا زدن به حکومت قانون و موازین حقوق بشر، نقض نهادینه آزادی و حقوق ملت، ناتوانی مفرط از حل بحران‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، و انسداد کلیه روش‌های نظارت قانونی و اصلاح مسالمت‌آمیزِ امور، به مانع اصلی پیشرفت و رهایی ملت ایران تبدیل شده است.”

آنها تاکید کردند:« با تکیه بر حق تعیین سرنوشت ملت‌ها، خواهان برگزاری رفراندوم، جهت تعیین نوع حکومت تحت نظارت سازمان ملل متحد هستیم، تا ملت ایران بتواند با تعیین نحوه حکومت مطلوب، خود مسوولیت سرنوشتش را بر عهده بگیرد، و برای رفع بحران‌های موجود، تلاشی موثر و همگانی به عمل آورد.»

امضاه کنندگان این بیانیه عبارتند از نسرین ستوده، شیرین عبادی، نرگس محمدی، پیام اخوان، جعفر پناهی، محسن سازگارا، محمد سیف‌زاده، حسن شریعتمداری، حشمت‌الله طبرزدی، ابوالفضل قدیانی، محسن کدیور، کاظم کردوانی، محسن مخملباف، محمد ملکی و محمد نوری‌زاد.

 


سخنگوی ناجا: IP هکرهای روزنامه‌ها در آمریکا و انگلیس است


افتتاح کمپ شبانه‌روزی درمان اعتیاد زنان در شمیرانات


نطق محسن آرمین در مجلس ششم درباره مرگ زهرا کاظمی در زندان

محسن آرمین: اگر کشته‌شدن زهرا کاظمی در اوین را به بهانه حفظ آبروی نظام توجیه کنیم فردا با فجایع بزرگ‌تری روبه‌رو می‌شویم.

 


سپاه درباره مرگ مشکوک سیدامامی گزارش می‌دهد

محمدرضا تابش، رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس، گفت: سپاه اعلام آمادگی کرده است که مستندات و مدارک خود درباره مرگ کاووس سیدامامی، استاد دانشگاه امام صادق، را به مجلس ارائه دهد.

به گفته این نماینده طی روزهای آینده جلسه‌ای با مسئولان قضایی، سازمان زندان‌ها، سپاه، وزارت اطلاعات و سازمان محیط زیست برگزار می‌شود./خبرآنلاین


 

 


نماینده مجلس: دادستان تهران باید درباره خودکشی‌های اخیر پاسخگو باشد

محمدجواد فتحی عضو کمیته مجلس برای بازدید از زندان‌ها گفت: دادستان تهران باید درباره خودکشی‌های اخیر در زندان پاسخگو باشد.

این نماینده با تاکید بر اینکه خودکشی اخیر باید در کمیسیون قضایی مجلس بررسی شود، افزود: قرار شد رییس کمیته بازدید از زندان‌ها با هیات رییسه مجلس برای تداوم بازدیدها رایزنی کند./ایران


پلیس شکایتش را از شهرداری پس گرفت

با توجه به اطلاعیه روابط عمومی شهرداری تهران و بیان توضیحات لازم، نیروی انتظامی شکایتش را از شهرداری درباره ادعای قرارداد میلیاردی شهرداری تهران در دوران قالیباف با دانشگاه پلیس، پس گرفت.

پیش از این معاونت حقوقی نیروی انتظامی از شهرداری تهران به دلیل آن‌چه ارایه گزارش‌های غیر واقعی نجفی درباره عقد قرارداد میلیاردی شهرداری تهران با ناجا در زمان انتخابات ریاست جمهوری شکایت کرده بود./تسنیم


مادر سام رجبی: هیچ خبری از پسرم ندارم


کاوه مدنی «آزاد» شد

کاوه مدنی معاون بین الملل نوآوری سازمان محیط زیست که روز گذشته خبر بازداشت او منتشر شده بود امروز در شبکه اجتماعی توئیتر پستی را منتشر کرد که به نظر می‌رسد خبر از آزادی وی می‌دهد.

 

مدنی که از پژوهشگران و فعالان حوزه محیط زیست و استاد امپریال کالج لندن است، امسال به سمت معاونت سازمان محیط زیست رسید.

تعدادی از فعالان محیط زیست از دو هفته گذشته در ایران در بازداشت شدند. روز گذشته خانواده کاووس سیدامامی، یکی از فعالین مذکور خبر از «خودکشی» وی در زندان دادند .

رئیس دادگستری تهران نیز امروز اعلام کرد که احتمال دارد تعداد دیگری از فعالان حوزه محیط زیست بازداشت شوند.


پیکر سه دریانورد ایرانی «سانچی» فردا به ایران باز‌می‌گردد

سرکنسول ایران در شانگهای خبر داده پیکر سه دریانورد ایرانی نفتکش سانچی فردا شب به تهران منتقل می شود/ایرنا

بازگشت به صفحه اول