زیتون– آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، امروز طی سخنرانی به عدم «تأمین عدالت اجتماعی» اقرار کرده و با تأکید بر ضرورت «عذرخواهی از خداوند و مردم» گفت که با همت مسئولان و مردم، جمهوری اسلامی در این زمینه پیشرفت خواهد کرد.

او با تاکید بر اینکه از گلایه‌ها و شکایت‌های مردم مطلع است٬ ادامه داد: «نه فقط از دولت و قوه قضائیه و مجلس، بلکه ممکن است فردی از شخص حقیر نیز انتقاد داشته باشد، اما انتقاد هیچ منافاتی با ایستادگی پای نظام اسلامی و انقلابی برآمده از پایداری ملت و فداکاری صدها هزار شهید ندارد.»

انتشار این سخنرانی با واکنش کاربران فضای مجازی مواجه شد؛ افرادی که با هشتک  به موضع گیری امروز رهبر جمهوری اسلامی پاسخ دادند.

اکثر کاربرای که با این هشتگ توییت کردند٬‌ اسامی غیر واقعی دارند؛ که البته این موضوع می‌تواند به دلیل احساس عدم امنیت در انتقاد از «رهبر جمهوری اسلامی» یا «نظام» باشد که هر کدام در دادگاه‌های انقلاب می تواند منجر به صدور حکم دو یا یک سال زندان بشود.

کاربر دیگری این سوال را مطرح کرده که آیا آیندگان خواهند بخشید یا خیر؟

برخی از کابران نیز همزمان با انتشار عکس‌های کشته شدگان «جنبش سبز» یا «اعتراضات سراسری» از رهبر جمهوری اسلامی خواسته‌اند تا از خانواده آنها پوزش بخواهد یا اعلام کردند که او را به همین دلیل نخواهند بخشید.

در مقابل اما برخی نیز از اعلام عذرخواهی آیت‌الله خامنه‌ای٬ استقبال کردند.

از جمله احسان بداغی٬ خبرنگار روزنامه ایران

علی علیزاده٬ کارشناس بی‌بی‌سی فارسی و شبکه افق صدا و سیما نیز در این رابطه نوشت: میخواستم بگویم حرفهای امروز اقای خامنه ای میتواند اغاز دوره جدیدی در انقلاب باشد و حرکتی را اغاز کند که از فراز استحاله سی ساله انقلاب، ارزشهای عدالتخواهانه و مستضعف محور نخستینش را احیا کند. اما نه. این جمله اشتباه است. باید گفت «میتوانیم» اغاز دوره جدیدی باشیم. ما اتش باختیارها

بازگشت به صفحه اول