بامزه، فوق‌العاده، باهوش، توصیفات ترامپ از «اون»


نامه ۱۰۰ فعال اصلاح‌طلب به خاتمی برای «اصلاح اصلاحات»

صد فعال سیاسی اصلاح‌طلب در نامه‌ای به محمد خاتمی در مورد ضرورت اصلاح اصلاحات، برکناری عارف از ریاست شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان و لزوم حضور سیاستمداران دموکراسی خواه در این نهاد سخن گفتند.

در بخشی از این نامه آمده است: شاهد رشد گونه‌ای از اصلاح‌طلبی هستیم که به نوعی سیاست‌ورزی بوروکراتیک، بی‌‌‌‌‌برنامه و تهی از آرمان بمنظور جابجایی درمیان حلقه‌ای از مدیران تقلیل پیدا کرده؛ حلقه‌های محدودی که شاهد نشانه‌هایی از فساد و خویشاوندسالاری هم در میان آن‌هستیم.

متن کامل نامه به همراه اسامی در سایت خبرگزاری ایلنا

 


زندگی شخصی آیت‌الله خامنه ای به روایت رائفی‌پور


واکنش تند سعد حریری به اظهارات قاسم سلیمانی

سعد حریری اظهارات قاسم سلیمانی را «تاسف‌بار و دخالت ایران در امور لبنان» خواند.

Risultati immagini per ‫سعد حریری اظهارات قاسم سلیمانی‬‎

پیش از این قاسم سلیمانی در تحلیل انتخابات پارلمانی لبنان آن را یک رفراندوم خوانده و گفته بود حزب الله لبنان «از حزب مقاومت به دولت مقاومت تبدیل شد.»

نخست وزیر لبنان در واکنش به  سلیمانی اظهارات او را «تاسف بار» و «دخالت در امور داخلی لبنان» توصیف کرده و گفته است این اقدام نه به نفع ایران است نه به نفع لبنان و نه به نفع منطقه./بی بی سی فارسی
دستگیری کارگران ملی فولاد اهواز در پی برگزاری تجمع

دستگیری کارگران ملی فولاد؛ در پی دور جدیدی از اعتراضات کارگران ملی فولاد اهواز مقابل استانداری این شهر، گروهی از این معترضان بازداشت شدند.

در اخبار غیر رسمی تعداد کارگران بازداشت شده در اهواز در سه شنبه شب از ۳۰ تا ۵۰ تن گزارش شده است. تاکنون اسامی ۲۹ تن از آنها اعلام شده است. ۱۰ کارگر دیگر گروه ملی صنعتی فولاد ایران امروز بازداشت شدند.
کارگران در مقابل استانداری خوزستان تجمع کردند و شعار «کارگر زندانی، آزاد باید گردد» سر دادند.تحقیق و تفحص از دو باشگاه استقلال و پرسپولیس انجام می‌شود

نمایندگان مجلس در جلسه علنی صبح امروز خانه ملت با تقاضای تحقیق و تفحص از دو باشگاه استقلال و پرسپولیس موافقت کردند./ایرانRisultati immagini per ‫استقلال و پرسپولیس‬‎


عضو شورای شهر: از یک سوم مراجعین به شهرداری درخواست رشوه شده


چهار مورد از سند امضا شده آمریکا و کره شمالی

لورا بیکر خبرنگار بی‌بی‌سی به چهار مورد از موارد سند مشترک کره شمالی و آمریکا دست یافته است:

ـ ایالات متحده آمریکا و کره شمالی متعهد شده‌اند که روابط تازه‌ای را بنا کنند که اساس آن تمایل مردم دو کشور بر صلح و رفاه است.

ـ آمریکا و کره شمالی تلاش مشترک خواهند کرد که صلح پایدار در شبه‌جزیره کره ایجاد شود.

ـ بر اساس توافق ۲۹ آوریل کره شمالی که در آن بخشی از تاسیسات هسته‌ای خود را تخریب کرد، کره شمالی متعهد شده که خلع سلاح هسته‌ای را ادامه دهد.

ـ آمریکا و کره شمالی متعهد می‌شوند که بقایای سربازان کشته یا مفقود شده جنگ را شناسایی کرده و به کشورشان بازگردانند.

 


 


آب در اصفهان سهمیه‌بندی می‌شود

عباس محمدصالحی، نماینده استان اصفهان در شورایعالی استان‌ها گفت: آب اصفهان طی ماه‌های تیر و مرداد سهمیه‌بندی می‌شود.

به گفته وی خوزستان هم با مشکل کمبود آب مواجه است؛ اما نیاز آبیِ خوزستان به کشاورزی مربوط است و نیاز اصفهان به‌جهت تأمین آب شرب مردم است.

نماینده اصفهان افزود: فولاد مبارکه، ذوب آهن، کارخانه‌های سیمان اصفهان و سپاهان و پالایشگاه اصفهان به آب زیادی نیاز دارند و بهتر این است که برخی صنایع به حاشیه خلیج فارس منتقل شود./روزاروز


 


ترامپ و «اون» دیدار کردند

در رویدادی تاریخی سران کره شمالی و آمریکا ساعت ۹ صبح به وقت سنگاپور  با هم دیدار کردند و دست دادند. دو طرف ابتدا تنها و سپس همراه هیئت‌هایی از دو کشور دیدارهای مفصلی داشتند.

دونالد ترامپ و کیم جونگ اون در نهایت یک سند مشترک امضا کردند.

ترامپ گفت که سند  مذکور «بسیار مهم» و «جامع» است و او و کیم جونگ اون از امضای آن بسیار خرسند هستند.

کیم جونگ اون هم گفت که«دیداری تاریخی» داشتند و تصمیم گرفتند که «گذشته‌ها را پشت سر» بگذارند.


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید

بازگشت به صفحه اول