تقاضای ثبت واردات اولویت بندی می‌شود

خسروتاج، رئیس سازمان توسعه تجارت اعلام کرد: وزارتخانه‌های مرتبط با امر تولید و مصرف موظفند تقاضای ثبت سفارش واردات کالا با ارز رسمی را بررسی و اولویت‌بندی کنند.

بنابراین اولویت‌های وارداتی را که عمدتا تاکید بر تامین کالاهای اساسی، دارو و تجهیزات بیمارستانی، مواد اولیه واحدهای تولیدی و ماشین آلات دارد، با بررسی تقاضاها تعیین کنند و از طریق سیستمی به شبکه بانکی برای اختصاص ارز اعلام نمایند/فارس

 


محسنی اژه‌ای: قاضی اجازه پخش تصویر مائده هژبری را نداده بود

محسنی‌اژه‌ای، سخن‌گوی قوه قضاییه درباره پرونده مائده هژبری بدون ذکر نام او توضیح داد و گفت: «قاضی اجازه پخش تصویر متهم یا نام او را نداده و حتی قرار بود صدا و سیما برای اجرای این فیلم از مرکز رسانه‌ای قوه قضاییه کمک بگیرد که این کار را هم نکرد.

Risultati immagini per ‫مائده هژبری‬‎
هرچند در فیلم تصویر واضح افراد پخش نشد و نام آنها هم برده نشد ولی قوه قضاییه اجازه پخش این فیلم را نداده بود.»- میزان
مائده هژبری یکی از چهره‌های اینستاگرامی بود که تصاویری از رقص‌اش را در این شبکه اجتماعی منتشر کرده بود و چندی پیش بازداشت شد. اعترافات هژبری مدتی پیش از تلویزیون پخش شد و موجی از انتقادات از صداوسیما را برانگیخت.


طرح استیضاح وزیر اقتصاد با ۹۰ امضا به هیات رییسه مجلس رفت

هم‌زمان با نامه رییس کمیسیون اقتصادی مجلس به رئیس‌جمهوری درباره فرار مالیاتی ۱۵ هزار میلیارد تومانی و بدهی معوقه گمرکی ۱۰۰۰ میلیارد تومانی کارت‌های بازرگانی یک بار مصرف، یک عضو کمیسیون برنامه وبودجه مجلس هم به تسنیم گفت طرح استیضاح وزیر اقتصاد با ۹۰ امضا تقدیم هیات رییسه مجلس شده است.سالانه ۵ هزار نفر در ایران خودکشی می‌کنند

رئیس سازمان امور اجتماعی وزارت کشور آمار خودکشی در ایران را حدود ۵ هزار نفر در سال عنوان کرد و گفت سه چهارم خودکشی‌ها منجر به فوت می‌شود.Risultati immagini per ‫خودکشی‬‎

تقی رستم‌وندی همچنین اعلام کرده استان ایلام بالاترین آمار اقدام به خودکشی داشته اما کرمانشاه بیشترین آمار خودکشی منجر به فوت را داشته است.متهم چهارم پرونده تجاوز در ایرانشهر پیدا شد

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان در گفتگو با تسنیم گفت: دستور قضایی برای بازداشت چهار متهم پرونده تجاوز به ایرانشهر صادر شده و تاکنون ۳ متهم بازداشت و تحویل مرجع قضایی شدند.
وی تاکید کرد: برخورد قاطع، قانونی و سریع با متهمان پرونده تجاوز ایرانشهر حتما و بدون شک در دستور کار دستگاه قضایی خواهد بود و روند پرونده و حکم دادگاه برای متهمان به‌زودی رسانه‌ای می‌شود.

در طی روزهای اخیر اعترافات تلویزیونی فعالان مجازی بازداشتی که خواهان پیگیری پرونده تجاوز به دختران ایرانشهر بودند از صدا و سیمای ایران پخش شد و اعتراضاتی را در پی داشت.


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید

 

 

بازگشت به صفحه اول